top of page

Är du en innovativ idrottslärare som vill jobba deltid?

Ta chansen att jobba med oss på Svea Gymnasium!

Är du en innovativ idrottslärare som vill jobba deltid?

Då kanske det är dig vi söker? Svea gymnasium är en helt ny gymnasieskola med fokus på innovation och entreprenörskap som startar i augusti. Vi vill förstås att våra elever ska få bästa möjliga start i livet och söker därför en innovativ idrottslärare.


Du kanske redan har en deltidstjänst på en annan skola och vill fylla på med fler timmar eller så är du pensionerad lärare eller kanske en lärare som tagit en paus för att studera, skriva romaner eller testa på livet som företagare. Oavsett vilket tror vi att du brinner för idrott och hälsa och att du gillar ungdomar.


Vi söker nu lärare i idrott och hälsa. Tjänstegraden är 15%. Skicka din ansökan med CV till anna-karin.sundmark@sveagymnasium.se senast 7 juni. Vi intervjuar löpande, så skicka gärna in din ansökan tidigt.


Läs hela annosen på https://arbetsformedlingen.se/platsbanken/annonser/27604311

Publicerings datum

16 maj 2023

Lästid

1 min

Dela

Är du en innovativ idrottslärare som vill jobba deltid?
Svea Gymnasium är igång med föreläsningar, entreprenörskap och innovation!
Första dagen på gymnasiet! Kl. 10 den 23 augusti är det dags. Varmt välkommen!
3 augusti öppnar Svea Gymnasium Sollentuna Stockholm för den som vill upptäcka: Antagen, nyfiken på att söka, familj eller kompis.

Fler nyheter

bottom of page